Bi’ Penguen Gördüm Sanki

Geçmişe dönüş vakti! Blogger’daki eski yazılarımdan bazılarını zamanla buraya da aktaracağımı söylemiştim ve bugünün şanslısı, benim de kişisel favorilerimden olan, geçtiğimiz kış okulların ikinci dönemi başlamadan önceki son haftalarda, Darıca’daki hayvanat bahçesine yaptığımız ufak gezinti. Pek tabii yazının sonunda bir de video var.

10 Şubat 2014

Bizim evin iki minik yavrucağının tatilleri bugün bittiği için cumartesi günü hayvanat bahçesini gezmek amacıyla Darıca’daydık. Darıca, Kocaeli iline bağlı küçük bir ilçe ve kendisini gezme fırsatım yine olmadı. Daha önce buraya ilkokuldaki okul gezisiyle gelmiştim ve sonradan ortaya çıkan fotoğraf ile bunun 2005 yılında olduğunu öğrendim. Fotoğrafa yazının sonunda geleceğiz.

İlk gittiğim zaman penguenler yoktular. Bu sefer görünce ufak çaplı bir şok ile ‘aaaa peeenguenleeer :)))’ diye bağrışmış ve yanımdan geçenlerin anlamsız bakışlarına maruz kalmış olabilirim. Ama birazdan göreceksiniz, şu şapşikliklere bakar mısınız? Yerimmm. O yüzden bu yazının onur konukları penguen kankalarım oluyorlar.

Hayvanlar aleminde farklı türlere her zaman ilgi duyan bir tip olarak ben yine çok eğlendim. Hafta sonunu değerlendirmek için fikir arayanlara Darıca güzel bir alternatif olacaktır. Yazının devamında güzelliğinin farkında olup buradaki en güzel hayvan benim havalarındaki altın sülünü, birbirlerinden ayrılamayan sevgi böcüğü papağanları, meeelemelere doyamayan kamerun koyununu, şıpıdık şıpıdık yüzen ördekleri, pofuduk ayıcığı (cık eki olmadı ama olsun) ve tatlılıktan ölecek poni atıyla yaşadığım aşkı görebilirsiniz.

penguen

altin-sulun

ordekler

ayicik

ponii

darica2

2005 yılında gittiğinde illaki de fil deyip çizim ile fotoğraf çektiren ben vs. ‘ablaaa senin burada fotoğrafın vaaar’ diyen kardeşimin objektifinden 2014 yılında ben. Sol tarafta 11, sağda ise neredeyse 20 yaşındayım. Ama 20 hissediyor musun diye bi sorun, yıldızlı bir haaayır, ruhum 11’de kalmış olmalı benim. Vee o günden kısa bir video…

Darıca’daki bu sevimli hayvanat bahçesine gitmek isterseniz, giriş ücretleri 0-4 yaş arası ücretsiz, 5-17 yaş 15 TL, 18 yaş ve üzeri 20 TL / Şubat 2014. Göreceğiniz hayvan türlerinin listesi burada, ulaşım bilgileri ise burada.

***

Her ne kadar okulu olmayan okulu olanın halinden anlamasa da, bkz. ben, ikinci dönemde herkese bol şans diliyor ve görüşmek üzere diyorum. Benim daha iki haftam var kuulum.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir