Bi’ Yıl Ara

Merhaba blog! Buraya uuuzun uzun yazılar yazmak gelmiyor artık içimden ama, kısa kısa notlar şeklinde paylaşım yapasım da gelmiyor değil bazen. Şimdi de onlardan birindeyiz.

Youtube’da takip edenler bilirler, bu yıl üniversiteden mezun oldum ve bununla ilgili bir video paylaştım…

Yaklaşık bir… 36 gün öncesinde.

Sonrasında bana en çok sorulan sorulardan biri haline gelen bir şey oldu… “Şimdi ne yapacaksın?”

Ben de mezuniyet sonrasında iş hayatına tam olarak başlamadan önceki bir yılı kendime ayırmaya karar verdiğimi söylediğim bir videoyu paylaştım…

Yaklaşık bir… 19 gün öncesinde. 

Bu duyuru niteliğinde bir videoydu. Daha sonrasında ise, bu yıl ile ilgili ön gördüğüm planlarımı ve önceki video sonrasında merak edilenlere yer vermeye çalıştığım bir video daha paylaştım…

Bu da yaklaşık bir… 11 gün öncesinde.

Şimdi ise tam bu andayız.

28 Eylül, 21:29.

Son paylaştığım videoda genel olarak belirlemiş olduğum 11 madde vardı. Onların gidişatına bir bakmak istedim şöyle hızlıca. Not aldığım liste şu şekildeydi.

1. Erasmus Günlükleri serisine başlamak… yapacağım ilk şey olacaktı. Öyle de oldu. Mütemadiyen bitemeyen bir seriydi ve artık bitmeliydi. İlk üç videoyu yeniden düzenleyip yükledikten sonra, bir yılın ardından yepyeni devam bölümünü de ekleyebildim nihayet. Düşündüğümden daha hızlı bir şekilde bölümleri yükleyebileceğim sanırım, fakat düşündüğümden daha uzun soluklu bir seri olacakmış gibi de bir yandan. Bilemedim. Serinin tamamını buradan takip edebilirsiniz.

2. İzmir seyahati… 25 Eylül’deydi. Harikaydı! Videosu, planlar videosunda belirttiğim gibi Erasmus serisi bittikten sonra gelecek.

3. Projeler bahsettiğim ilk proje için yıllar sonraki minik toplantımızı yaptık. Diğer ikisi için de hazırlıklarımı tamamladım fakat devam etmek için bir süre beklemede olacaklar.

4. Yurtdışı planları yeni yılın başlangıcındaki bir, iki aylık olası yurtdışı planımda detaylar hala tam net değil. Ekim’in ilk iki haftası, artık ona kesin olarak tekrar bir yoğunlaşıp nihai kararımı vereceğim.

5. Günleri verimli geçirmek bu konuda oldukça iyi gidiyorum diyebilirim. Aylık takvim olayını zaten tamamen benimsemiş durumdayım, günlük yapılacaklar defteri de harika oldu. Zinciri kırmada bazen bir iki günü kaçırdığım olabiliyor, onları da sonraki gün telafi edecek şekilde hallediyorum. İngilizce’de kendimi sadece dergiler ile sınırlamamaya karar verdim. Son karşılaştığım diğer güzel şey;

– idioms4you.com

6. Her hafta 1 video düzeni sanırım Erasmus Günlükleri süresince daha sık aralıklarla dahi yükleyebileceğim.

7. Kartpostallar buna hala başlayamadım. Öncesinde kartpostal arşivimi yüklediğim tumblr hesabını bir gözden geçirip, onları bloga geçirmek gibi bir amacım var. Sonrasında devam edeceğim.

8. 25’ten önce 25 benim minik listem. Buna da henüz odaklanabilecekmişim gibi hissetmiyorum. O zamana kadar blogtaki yetim muamelesi gören 25’ten önce 25 sayfasını da güzelce bir yeniden düzenlemek niyetindeyim. Ayrıca “ölmeden önce yapılacaklar listesi” için de ayrı bir fikrim var.

9. Ek bütçe gitarım satıldı. Ayrıca para biriktirme konusunda kendimi hep iyi hissetmişimdir, şimdi de oldukça iyi gidiyorum gibi.

10. Müzik… beni hala Spotify’da fazlasıyla, fazlasıyla aktif bir şekilde görmeye devam edebilirsiniz. Profilim.

11. Sizin önerileriniz… video sonrasında sizlerden de harika öneriler aldım ve hepsini teeek tek not ettim. Tüm bu yapacaklarım bittikten sonra Youtube’da da onlara yer vermeye başlayacağım… umarım.

Bu kararımı kesin olarak paylaştıktan sonraki 19. günümde, her şeyin oldukça iyi gittiğini söyleyebilirim. Şu sıralar Banks’in yeni albümünü bekliyor, deli gibi 2 Broke Girls izliyor, an itibariyle ise ai no chiara (the power of love) isimli bir şarkı eşliğinde Beyaz Diş’i okumaya geri dönüyorum.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir