Posts tagged Staj

Stajyered: Vol.2

Geçen yazki ilk stajımdan sonra bu sene de ikinci ve aynı zamanda son olan üniversite stajımı nihayet geride bıraktım.

Kendimi bildim bileli, ya da şöyle diyelim, kariyer olarak ilerlemek istediğim alan hakkında ilk düşüncelere sahip olduğum ilk andan beri kurumsal hayata karşı hep mesafeli yaklaşan biri oldum, kendimi internet girişimlerine hep daha yakın hissettim sanırım. Ki ilk stajımı da bu yönde bir internet girişiminde yapmıştım geçen yaz. Bu sene bu ön yargıları kırabilmek adına bir şansım oldu… BNP Paribas.

Hayatımdaki en sıcak insan kaynakları görüşmesini burada yaşadım sanırım ki ilk izlenim açısından oldukça önemlidir benim için. Kurumsal hayat ile aramda olan buzlar erimeye başlamıştı bile daha başlamadan. Ayrıca farklı bir alan deneyerek yazılım geliştiriciliğine olan tutkumu da sınayabilecektim. Görüşmem olumlu geçti ve 1 Temmuz’da ilk staj günüm olarak şirketteydim. IT departmanında, altyapı bölümündeyim…

Devamını oku

Stajyered: İlk Staj

7 Mayıs 2014‘te ilk iş deneyimim olmak üzere, Webrazzi üzerinden takipte olduğum ZET’te staja başladım. Bir internet girişimi ve ben de bu girişimcilik olaylarına felaket meraklı olduğum için oldukça heyecanlı bir başvuru süreci yaşadım.

Gerçi ilk CV gönderişim tamamen şans eseri oldu ve ben hiç geri dönüş beklemiyordum açıkçası, mail geldiğinde tahmin edersiniz ki, ayayaaa modundaydım. Geri dönüş beklememe sebebim ise tamamen 2. sınıf olmamdan kaynaklı, genelde şirketler staj için 3. ve 4. sınıfları tercih ediyorlar. Sonuç olarak tüm görüşmelerden sonra işe kabul edildim ve neredeyse iki aydır da çalışıyorum. Gerçi daha önce sınavlar ve okul nedeniyle haftada iki gün gidiyordum, şimdi ise tam zamanlı olarak devam ediyorum.

Devamını oku