Interrail – Bütçe & Seyahat Planı

*Ekstra Not: Aldığım maillerin %80 oranının Interrail bütçesi olmasını düşünürsek, bu paylaşımı yapmak hep aklımdaydı fakat aradan geçen zaman nedeniyle günlük harcamalardan tam emin olamamak beni biraz düşündürüyordu. Ta ki canım arkadaşlarım Ecem ve Naz’ın günlük harcamaları yazdıkları notlara denk gelene kadar. Teşekkürler piremsesler.

Interrail’deki bütçe meselesi tamamen kişiden kişiye değişen bir durum. Kamp yaparak konaklama ücretini, ulaşımı otostop ile yaparak ulaşım ücretlerini, müze vs. gibi ücretli yerlere girmeyerek bu tarz ekstra ücretleri düşerek, çok çok daha düşük bir miktara ya da bütçeyi artırarak daha da lüks bir şekilde gezilebilir elbette. Bu tamamen size ve seyahatten beklentilerinize kalmış bir durum. Biz ne çok sıktık kendimizi ne de çok abarttık, orta bir şekilde harcama yaptığımıza inanıyoruz.

Bu 3 kişilik bir seyahat planına göre ortaya çıkan kişi başı tahmini bütçe. Kişi sayısı arttıkça, kişi başına düşen bazı ücretler azalabileceği gibi, daha az kişi sayısında bunlar artabileceklerinden bütçe bu oranda değişiklik gösterebilir.

*Fiyatlar 2015, Şubat ayına göredir. İlerleyen zamanlarda farklılık gösterebilirler.

*Görsel tam boyut için tıklayın.

Video Günlük:

6 Comments Interrail – Bütçe & Seyahat Planı

 1. Seyma Mektepli Eylül 6, 2016 at 8:40 pm

  Harika olmus 🙂 Gecen senelerde interraila cok hevesli olsam da sanirim heyecanimi kaybettim. Kisin veya yazin kuzenle gidip kafamiza gore gezelim diyoruz. O zaman yazilarini ayrintili incelemem gerekecek 🙂 Simdiden biriktirmem gereken para icin fikir edinmemi sagladin, Cok tesekkurler!

  Reply
 2. Kaan Akin Ari Eylül 7, 2016 at 11:14 pm

  Süper! beklediğimden düşük bi bütçe, yani ücretsiz sandığınız ekmeği yemeniz, sonra senin parasını verdiğine bin pişman olduğun o müzeyi vs. düşününce, bütçe iyiymiş 😀 bi de bu interrail biletlerini gece kullanırsak ekstra ücret mi veriyoruz?

  Reply
 3. Gizem Eylül 8, 2016 at 7:41 pm

  Seni okudukça daha çok hevesleniyorum. Sanırım bir gün bu hayalimi gerçekleştirmek zorunda kalacağım. ☺️

  Reply
 4. Hülya Öztürk Eylül 12, 2016 at 12:33 am

  En merak ettiğim ne kadar iyi ingilizce konuşuyor olsakta herhangi bir dil sorunuyla karşılaştınız mı?

  Reply
 5. Çağrı Mustafa Alkan Ekim 5, 2016 at 10:18 am

  Bir türlü cesaret edip de gidecek kıvama gelemiyorum zihin olarak ama bu yazıdan sonra bir daha düşündüm Ocak gibi gitmeyi. Teşekkür ederim, aydınlandım bi 🙂

  Reply
 6. büşra Haziran 9, 2017 at 6:17 pm

  merhaba bizde yazın pragtan viyanay geçicez fakat viyandaki gar çok uzak gibi duruyor ulaşımı merkeze nasıl sağladınız ve otobüs biletini önceden alsak sorun çıkar mı biliyor musunuz:)

  Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir