Hayallerimde Ben

Bi’ Koleksiyon: Kartpostal!

Yaklaşık 5 aydır devam ettiğim postcrossing (kartpostallaşma etkinliği sitesi) olayının ne kadar feci boyutlarına ulaştığını, beni Instagram’dan takip ediyorsanız biliyor olabilirsiniz. Arkadaşımla son keşfimiz olan Keskin Color’dan aldığımız yüzlerce karttan bahsediyorum evet.

Hepsini tek teek göndereceğim evet. Bu arada eğer kartpostal arıyor fakat bulamıyorsanız, Keskin Color’ın üst katının minik bir cennet olduğunu söylemek isterim. Eminönü’ndeki büyük postanenin karşısındaki ara sokakların birinde yer alıyor kendileri. Biliyorum harika yer tarifi yaparım, o sokakların birinde bulacağınıza gerçekten emin olabilirsiniz. İzci sözü.

Postcrossing maceram Amerika’da yaşayan Phil’in gönderdiği bu kart ile başlamıştı, 15 Mart 2014. Babam kartpostalı odama getirdiğinde ne kadar mutlu olduğumu tarif etmemin imkanı yok, ki bu sevimli kartpostalın yeri bende hep ayrı olacaktır eminim.

O günden sonra bunun üzerine bir sürü kartpostal daha geldi ama tarihini unutmadığım tek bir kart varsa o da greetings from Salem‘dir. Devamında en çok sevdiğim diğer birkaçını da görebilirsiniz. (Son güncelleme: Şubat 2015)

Resimlerde gönderen kişilerin yazılarının bir kısmının çıkmasına da özellikle dikkat ettim, çünkü bu şekilde bile fark edebiliyorsunuz ki, dünya üzerindeki hiçbir insan birbiri ile aynı değil… tıpkı yazı tipleri gibi. Her biri özel, her biri değerli.

Belki o küçüklüğümüzden beri hayalini kurduğumuz dünya turuna hiçbir zaman çıkamayacağız ama kartpostallar ile zaten dünyanın dört bir yanından, bir sürü insanın hayatlarından birer parçaya sahibiz. Belki çok çok küçük bir parçası ama, hiç tanımadığınız insanlar sizi dünyanın bir ucundan mutlu edebiliyorlarsa, emin olun ki bu görüp görebileceğiniz en saf mutluluklardan biridir. En iyi dileklerimle…

Dip: Ayrıca 25’ten önce yapmak istediğim 25 rastgele şey listemden de üzeri çizilen ilk madde, bir koleksiyona sahip olmak oldu böylece.

Kendim için kartpostaldan daha güzel bir koleksiyon düşünemiyorum zaten. Kaldı geriye 24…