Hayallerimde Ben

Merhaba, Yeniden!

Merhaba, evet evet kesinlikle yeniden. Yaklaşık bir buçuk sene önce başlayan blog yolculuğumda Blogger’a veda edip, Wordpress ile birlikte yeni bir maceraya atılıyorum ve bu da şimdilik ilk yazı.. klasik bir merhaba.

Muhtemelen zaman içerisinde, bloggerdaki eski yazılarımın bir kısmını da buraya ekleyeceğim, ama hemen olacağını sanmıyorum. hayallerimdeben.com’un yönlendirmesi de artık yeni sayfaya olacağı için eski yazılara ulaşılamayacak, o yüzden neden böyle bir değişime gerek duyduğumu son yazıdan kısaca alıntılamam gerekirse…

“Ben yine blogu açma amacımdan bayağı sapmışım, bunu farkettiğimden beri de bloga yazmak istemiyorum. Açıkçası daha bu sabaha kadar da çok farklı bir nedeni olduğunu sanıyordum ve buna uygun olarak bir yazı yazma amacındaydım ama yok birkaç saat öncesine gidiyorum şimdi. Staja başladım söylemişmiydim, hayır. Hem de Mayıs’ın başından beri! Mesela bunu neden yazmamışım. Oysaki blogu açma amacım tamamen, ileride dönüp baktığımda bana bu günleri hatırlatacak, gülümseyerek okuyacağım yazılar bırakmaktı. Ama bir noktada, aslında birkaç, bende bu olay koptu. Kendim için yazmayı bıraktım sanki…”

Evet tek, basit bir neden. Vedaların ya da yeni başlangıçların zor olduğunu söylerler, evet kesinlikle doğru ama eğer mutlu değilsen devam ettirmenin de bir anlamı yok. Hep buna inanmışımdır ve hala da inanıyorum. Kurulu bir düzeni bozmak kadar zor bir şey yok, ama bir yandan da bir o kadar heyecan verici… Burası Blogger’a göre teknik açıdan da daha iyi olacak gibi görünüyor, özellikle benim gibi tasarım manyağı biri için.

“Başladığımda tek amacım kendim için yazmaktı. Blogumun okunmaya başladığını hissettiğimde pusulanın yönü saptı ve birkaç kez bunun farkına varıp düzeltmeye çalışsam da yine aynı kör noktada buldum kendimi. Şimdi amacım tek değil, iki. Bir, kendim için yazmak, iki, ileride hayallerimi gerçekleştirebilirsem eğer, birilerine başından itibaren ilham kaynağı olabilecek yazılar bırakmak.”

Sanırım burayı şimdiden çok sevdim. Blogger’daki son yazımda yeni bir kitaba başlıyorum yazmıştım. Eh kitabın birinci sayfası bitti bile. Öyleyse en yakın zamanda, yeni yazıda görüşmek dileğiyle…