Yolculuk Hazırlıkları

Bir Ramazan daha geldii, geçti. Benim için bu sefer hiç Ramazan havası yoktu ne yalan söyleyeyim, doğrusu bu yaz da hiç eski yazlar gibi değil. Sabahlamayı, sahura kadar oturup milleti uyandıran kişi olmayı özledim ben. Baykuş misali yaşadığım yazlarımı geri verin lütfen.

Son 1 ay, sonra da okul açılacak zaten, bari aralıkları iyi değerlendireyim dedim o kısma birazdan geleceğim. Bayram sabahı her zamanki gibi ailece kahvaltımızı yaptıktan sonra Kırklareli’ye gitmek üzere yola çıkacağız. Ben bayramlarda sakinlerin sakini olan İstanbul’da kalma taraftarı olsam da her bayram bizde mutlaka bir yakın akraba düğünü oluyor o yüzden heep Kırklareli’deyiz. Bu sefer kuzenimin, ve bir diğer kuzenimin oğlunun sünnet düğünleri olmak üzere iki tane var hatta. İkisi arasında ise iki günlük boş bir zaman var.

İki günlük boş bir zaman? Keşif demek. Kırklareli‘ye küçüklüğümden beri milyonlarca kez gitmişimdir ama hiç seyahat gözüyle bakmadım, ki zaten Kırklareli de çok küçük bir yerdir, merkezinde öyle gezecek çok bir yer de yok. Ben de zaten daha çok köyler tarafıyla ilgiliyim. Bu iki günlük boş zamanda bir aksilik olmazsa kendi köyümüzden başlayıp Balkanlar’a doğru ufak bir yolculuk yapmayı planlıyoruz. Muhtemelen bazı bölümlerde de arabayı ben kullanacağım. Dün bir süreliğine Edirne’ye gitmemiz gerekti ve dönüşte arabayı benim kullandığımı belirtmek isterim, ve bu benim ehliyetten sonraki ilk sürüş deneyimimdi. like a boss…

Bir senelik tüm emeği silip, yeniden başlamış olmanın şokunu hala atlamamışken, yapacağım ufak bir değişiklikten de bahsedebilirim sanırım. Daha önce seri olarak Youtube’u kullanmadığım için çok umursamadığım bir hesabım vardı, öyle ara sıra birkaç video ekliyordum. Birkaç dediğim de 3’müş. İstanbul’a döndüğümde o hesabı tamamen sileceğimi belirtmek isterim. Videoları son son izlemek isterseniz buyrun 😀 (yenisi /hayallerimdeben) Ama bu demek değil ki, sonrasında yapacağım şey çok daha güzel bir şey olmayacak.

Sırt çantam birkaç ekleme ile birazdan tamamen hazır olacaktır muhtemelen. Valizimi de hazırladıktan sonra bilgisayara bir iki film indireceğim. Yeni müzik keşifleri de tamam, sonra da bir aksilik olmaması için dua edeceğim sanırım, çünkü bu sefer öyle bir şey olma ihtimali daha da yüksek. Eh yine de hazır gibiyim.

Blogger’da iken hazırladığım yolculuk temalı bir playlist yazım vardı, hazır aklımdayken birkaç güncelleme ile onu da ekliyorum ve herkese musmutlu, şeker gibi bir bayram diliyorum.

3 Comments Yolculuk Hazırlıkları

 1. Mehmet Şahin Temmuz 28, 2014 at 10:08 am

  sana ve ailene mutlu bayramlar dilerim 🙂 Kırklarelinde de iyi eğlenceler 🙂

  Reply
  1. Ebru Ağustos 3, 2014 at 10:43 am

   ah teşekkürler! 🙂

   Reply
   1. Ali Temmuz 23, 2015 at 7:23 pm

    Senin memleketin orası mı ?

    Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir