21 ve Bir Balon Demeti

Büyümenin, hayallerine daha kolay ulaşabiliyor olmanın dışında hiçbir olayı yok. Kendimi yaşına ait biriymiş gibi de hissetmiyorum. Ehh belki 17. En sevdiğim yaşım neden bilmiyorum 17. Bu durumda doğum günlerimde yapmak istediğim tek şey uyumak oluyor sanırım. Ya da kendimi uçsuz bucaksız bir yeşilliğin ortasında bulmak.

Bunu henüz yapamadım ama bir gün yapacağımdan emin olabilirsiniz. Yemyeşil doğa, olabildiğine uzanan mavi gökyüzü, papatyalar ve ben. Belki Norveç? Ya da Karadeniz yaylaları. Doğa ile iç içe yaşamak, minik bir Heidi gibi…

ebru

Bence çok yakıştım, İsviçre Alpleri’ni ön sıraya alıyorum. Bırakacağım bu şehir yaşantısını bayım, o kulübe yeter bana. Belki bir Peter da vardır oralarda, birlikte koyun güderiz. Nasıl gideceğim konusunda bir fikrim yok, büyükbaba kısmını henüz düşünmedim ama buluruz bir yolunu. Neticede hayal kurmak güzeldir, yazı bitsin de gidip biraz Heidi izleyeyim.

Evet buraya nasıl geldim ben de bilmiyorum böyle bir başlangıç düşünmemiştim aslında. Asıl konumuz ki, 12 Mart doğum günümdü, yeey, 21 oldum. Ne güzel. Gün geçmiyor ki ben doğum günümde uyuklarken yakalanmayayım. Çocukluk arkadaşlarım ile başladı her şey bu sene. 11 Mart’ın son saatinde, ben uyuklarken birden kapı çaldı ve sürpriz. Sonra 12 Mart’ın ilk dakikaları…

Daha sonra Naz. Naz benim liseden arkadaşım. Bir baktım balonlar. İlk başta olayı anlamadım, hani böyle sevimli olsun diye bir şey sandım ama birden “bucket list?” diye bir şey duydum ve o aaan, 25’ten önce 25! Bilmeyenler için kısaca, 25 yaşına gelmeden önce yapmak istediğim rastgele 25 şeyden oluşan listem oluyor kendileri. Naz’ın sürprizi ise no.20 Bir balon demetini içinde dileklerle birlikte havaya salmak!

balooons

Dilek dileme konusunda hiç yaratıcı olduğumu sanmıyorum. Yani bilmiyorum o an sadece sağlıklı ve mutlu olmak istediğim aklıma geliyor. Elim ayağıma dolaştığı için iki kelimeyi bir araya getiremesem de harika bir histi demeliyim sanırım balonları bıraktığım o an için. Bana kalsa 25’ten kısa bir süre öncesinde anca yapardım sanırım.

Ve tabi ki benim minikten biraz hallice çekirdek ailem. Sevgi pıtırcıklarımla, dolu dolu 21’in ilk gününün sonu.

Yeni yaşımda klasik dileğimin yanına eklemek istediğim bir şey varsa o da daha fazla keşfetmek olacak sanırım. Yeni yerler, yeni filmler, yeni kitaplar… deneyimlemediğim herhangi bir şey. Hayaller… hiç aklımdan çıkmayan. Sadece benim değil, hepimizin hayallerine bir adım daha yaklaştığı, hayallerini yaşadığı yaşlarından biri olsun 2015’in geri kalan kısmında.

En az 20’li yaşlara geçiş olan 20 kadar ürkütücü gelsen de şu an, bir iki güne birbirimize alışacağımızdan eminim, hoşgeldin 21!

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir