Portekiz’den Kartpostal

Bugün dalgın dalgın ders çalışmaya çalışırken, yarın sınavım var yoksa ders çalışmak eylemini aksi bir halde yaptığım pek söylenemez üniversite hayatımda, annem odama girdi ve bir sürprizi olduğunu söyledi. Normalde kartpostallarımı getirirken sadece yeni kartpostalların var yeey, modunda takılırken üzerindeki isim tanıdık gelmiş olacak ki böyle bir şekilde giriş yaptı bu sefer.

Kartpostal Mariana’dan. Mariana benim Erasmus’ta tanıştığım arkadaşlarımdan, hosteldeki yan komşumuz, Portekizli. Tanıyıp tanıyabileceğiniz en tatlı insanlardan. Adresimi arkadaşımdan alıp bu kartpostalı doğum günüm için atmış. Love you buddy, of course to the moon and back! Hostel grubumuzla aramızda Halloween’de başlayan bir ay olayı var ki harika. Bunları tabi henüz bloga yazmadım, bu yaz hepsini anlatacağım, tek tek her gün yazdığım günlüğüme bakarak. Söz. Sadece şu lanet okuldan bir an önce mezun olmaya çalışırken değil.

Erasmus özlemimin tavan yaptığı bu son günlerde, üzerine bir de minik tatlı Portekizlimden gelen bu kart, ne kadar güzel bir 5 aydı, ne kadar güzel insanlar vardı. Aynı kadroyla tekrar bir 5 ay alabiliyor muyuz, bu sefer daha da profesyonel bir 5 ay olacak hatta, söz. Lütfen?

Kestiiiik! Finansta Bilişim Teknolojileri’ne geri dönüş, en sevdiğim.

6 Comments Portekiz’den Kartpostal

 1. Bengisu Başaran Mart 29, 2016 at 10:03 pm

  Özlemişim bu yazıları ben!! <3 Yine sınavlar çilesi bende de aynı :((((((((

  Reply
  1. Ebru Nisan 2, 2016 at 6:27 pm

   az kaldııııı! özgürlüğe adım adım 😀

   Reply
 2. titania Nisan 3, 2016 at 4:32 pm

  Blogunu uzun zamandır takip ediyorum, ara ara yorumlar da bırakıyorum belki hatırlarsın. Şu an listene, yazılarına tekrardan bir bakındım da. Gerçekten ilham verici bir blog yaratmışsın, koyduğun fotoğraflar falan çok hoş mesela. Her parçasında emeğin olduğu görülebiliyor. Cidden inceledikçe içim açıldı 😀
  Ayrıca postcrossing’e ben de blogundan görüp başlamıştım. Devam etmedim sonra, 5 kartpostalda kaldım ama şimdi bunu gördüm bana yine bir gaz geldi 😀

  Reply
 3. Yusuf Arslan Nisan 15, 2016 at 10:52 pm

  2012 yılında isveç’te erasmus yaptım. Kopenhag, Tallinn, Barcelona, Paris’i gezerken dolu kart postal toplamıştım. Şimdi ise erasmus arkadaşlarım hala bana kart veya hediye gönderiyorlar. Çok güzel bir duygu. Erasmusa gitmeyen bilemez. Erasmus’a gidince yabancı arkadaşlarımın tavsiyesiyle Acı bir kahve tadında adıyla http://www.arslanyusuf.net blogumu açmıştım hala devam ediyorum. Faydalarını saymakla bitmez. Bir kere erasmus yaparsan devamlı yurtdışını gezmeye fırsat kollarsın. Kolay gelsin.

  Reply
 4. Ali A. Mayıs 6, 2016 at 10:27 pm

  Merak ettiğim bir konu var hangi bölümü okuyorsun aceba? Sanki videolarından birinde kodlama kelimesini duyduğumu hatırlıyorumda.

  Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir