Seyahat Harçlığı Kavanozu

Bugün eski blogumdaki yazıları okumaya ve bir kısmını tekrar buraya da eklemeye karar verdim. Sanırım ilk olarak beni en çok etkileyen buydu, devamında yazdıklarım beni biraz duygulandırdı…

22.02.2014

“Bugün tatilimin sondan bir önceki günü ve ben gerilimi son noktalarında yaşıyorum. Okul kalp ben değil maalesef. O değil uzun zamandır bu kadar yoğun bir tatil geçirdiğimi de hatırlamıyorum. İlk defa bugün evde kalıp dinlenebildim desem yanlış olmaz sanırım. Hazır evdeyken odamı toparlayayım bari dedim ve birden çekilişten kalan kavanoz ile göz göze geldik. O an kavanozun asıl alınış amacını hatırladım… seyahat harçlığı kavanozu. Böyle bir tabir yok tamamen ben uydurdum ve şu an felaket saçma geliyor, ama o an çok mantıklı gelmişti. Gerçekten. Bir şeye başlık bulmak ne kadar da zor tanrım.

En son arkadaşım Naz ile gezi planları yaparken para biriktirmeye karar vermiştik. Çünkü bir düşünür der ki, öğrenciyseniz paranız yoktur, aksini iddia eden öğrenci değildir. Kimmiş ki bu düşünür haha. Neyse, işte ben de bir şeyleri .gif haline getirmeye bayılan biri olarak yukarıdaki çalışmayı yaptım. Devamlılığı olacaktır muhtemelen çünkü para biriktirme olayını genel olarak becerebiliyorum. Hatta bir kumbarayı doldurana kadar para biriktirmek gibi gereksiz isteğimi bile yerine getirmiştim.

Bu tarz yazıları yazmayı seviyorum, ileride benim gibi genç hayalperestler için ilham kaynağı olabileceğini düşünüyorum. Bu blogu birkaç sene sonra açmam gerekirken şu an açmamın nedeni de bu aslında. Henüz 20 yaşındayım, neredeyse, ve yapabileceklerim haklı olarak kısıtlı ama ileride bu yazılara bakarak yaşayacağım şey tam olarak Drake’den geliyor; started from the bottom, now we’re here… Yo nigga.”

Bunları yazmamın üzerinden geçen sürede bir şeyler yapabilmeye başlamış olmak, şu an geriye dönüp baktığımda her şeyin bir zamanı olduğunu benimsememi sağlıyor. Hala yapılacak bir sürü şey var, evet… ama sadece inanmak ve elinden geleni yapabilmek önemli olan. Gerisi biraz şans ve zaman meselesi.

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir