Vize Haftası Günlüğü

Son yazımın ardından 1 ay geçmiş, aferin bana. Bu sürenin iki haftalık, ama bunun stresiyle birlikte falan 3 haftalık bir bölümü vizelere gitti o yüzden böyle oldu biraz. Hayatım hep uçarak, kaçarak geçmiyor elbette… hala devam eden bir okul gerçeği varken özellikle. Neyse ki bir vize haftasını daha sağ salim atlattım.

Sınav dönemlerinden o kadar, o kadar nefret ediyorum ki bu sefer değişik bir şey deneyip vize haftası temalı bir vlog hazırlamaya karar verdim. En azından belki sevdiğim bir şeyle uğraşırsam eş zamanlı olarak, daha katlanılır olurdular, ki öyle de oldu. Çok sevdim ben bu video işini vallahi. O yüzdeeen, asıl günlük kısmı için yazının sonundaki videoya bakabilirsiniz. Yazı kısmını çok uzatmayı düşünmüyorum. Onun yerine, o hafta boyunca dinlediğim şarkılardan, yine vize haftası temalı bir playlist hazırladım. Şarkıları, isimlerinin üzerine tıklayarak dinleyebilirsiniz ♫♪

1. Marrow (Late Night Tape Version) / Ezra Vine — Bu şarkıyı uzun bir süre, Youtube da dahil hiçbir yerde bulamamış olmam beni çok şaşırtsa da, Spotify’da mevcut efendim, ben çok, çok sevdim.

2. Dreams / Fleetwood Mac (Cover) — Yine orjinalinden daha çok sevdiğim bir cover. Dana Williams’a, Leighton Meester eşlik ediyor. Leighton’ın sesine hastayım, müzik işlerine girmesine çok sevindim, ki listenin devamında yeni çıkardığı ilk albümünden bir şarkısı da olacak hatta. Dreams… ah bu şarkı bir harika.

3. You and Me / You+MeOh, that’s you and me… Sözleri harika, birine söylenebilecek en güzel şarkılardan biri. Ders çalışırken sürekli kendimi bu şarkıyı dinler ve hatta söylerken buldum. Dersler kalp ben çünkü, bize yazılmış.

4. The Last Day / Moby (Ft. Skylar Grey) — Diğerlerine göre bu şarkının biraz daha farklı bir havası var, neden bilmiyorum ama bu şarkıda beni kendine çeken ilginç bir şey var. you only just discovered the sun, on the last day… bu cümle beni bitiriyor ya sözleri mi acaba ki, yok yok tanımlayamıyorum, ama çok güzel.

5. Pictures / Benjamin Francis Leftwich — Yerim, yeriim, ne kadaar tatlı bir şarkı’nın tanımı resmen bu şarkı. take a picture of them… Fotoğraflar, hatırlamak istediğin anılar… bunlar güzel şeyler.

6. Always Gold / Radical Face — Her şarkıya bir açıklama yazmak istesem de bazılarında kalakalıyorum, çünkü çok seviyorum ama bir nedeni yok sanki. Sözlerinden ziyade, enstrümantal olarak bakar mısınız bi, huzurun tanımı gibi sanki.

7. Heartstrings / Leighton Meester — Şu sıralar bağımlısı olduğum bir diğer şarkı, Gossip Girl’in Blair’ı Leighton Meester’ın çiçeği burnunda ilk albümünden. Ayy bu kadının kulağa çok tatlı gelen bir sesi var, bayılıyorum.

8. Another Story / The Head and the Heart — Bu şarkıyla Troian Bellisario’nun klibinde oynaması sayesinde tanışmıştım ki o güne şükürler olsun. Sakin birkaç dakikaya ihtiyacım varsa bu şarkı, işte o anın şarkısı.

9. Gods & Monsters / Lana Del Rey — Lana Del Rey’in daha ilk dinlediğim anda bayıldığım bu şarkısı, American Horror Story’nin son bölümlerinden birindeki Jessica Lange’in harika coverından sonra, playlistimde tekrar üst sıralara çıktı.

10. Welcome To Heartbreak / Kanye West — Farklı bir tarz ile bitiriyorum. Ders çalışmanın o tam hayattan bezilen noktasında kulaklıkları takıyoruz ve olabildiğince yüksek sesle dinleyip, triplere giriyoruz. Kendimizi çok da yıpratmaya değmiyor bazı şeyler, neticede hayat devam ediyor…

…böyle diye diye muhtemelen mezun olamayacaktı, ama olsundu, mutluydu, musmutlu… ^.^

Ve tabi son olarak video…

7 Comments Vize Haftası Günlüğü

 1. Mehmet Şahin Kasım 18, 2014 at 10:05 pm

  sonunda beklenen yazı geldi ve çokta güzel olduu 🙂 video çok şahane olmuş 🙂

  Reply
  1. Ebru Kasım 19, 2014 at 8:35 pm

   hafta sonu yayınlayacaktım muhtemelen ama mailden sonra uzatmadan hemen yazdım vallahi ^^ teşekkür ederimm 🙂

   Reply
   1. Mehmet Şahin Kasım 20, 2014 at 5:54 pm

    desene çok iyi olmuş mail atmam 🙂

    Reply
 2. Bengisu Başaran Kasım 19, 2014 at 12:25 pm

  amaaan allahımm dünyanın en güzel postu olmuşş Ebru, cidden bayıldım! 😀

  Reply
  1. Ebru Kasım 19, 2014 at 8:36 pm

   teşekkür ederim !! bir kez daha 😀

   Reply
  1. Ebru Aralık 14, 2014 at 6:29 pm

   beğenmene çok sevindim!! 🙂

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir